Pokyny pro aplikaci polepů VULTURBIKE

Pokyny pro správnou aplikaci samolepících nálepek, polepů a folií

Pro dokonalé nalepení samolepek na motorku se ujistěte, že máte k dispozici následující nástroje:

  • Odlamovací nůž – nůžky
  • Rosící láhev s vodou a tekutým mýdlem na ruce
  • Plastová špachtle
  • Denaturovaný líh
  • Čisticí papír nebo textilní ubrousek
  • Horkovzdušná pistole

Přidejte soustředění, trpělivost a spolupracovníka, který vás podpoří a pomůže při aplikaci samolepek.

Důkladné čištění povrchu kapotáže papírovou utěrkou

Ubrouskem namočeným v denaturovaném lihu důkladně odmastěte povrch, na který budete samolepky aplikovat a zejména všechny jeho okrajové oblasti. Ujistěte se, že plochy nebylo chráněny voskem nebo leštěnkou na bázi silikonu, pokud ano, pečlivě je očistěte denaturovaným lihem, aby se povrch odmastil.

Po vyčištění je povrch připraven k aplikaci. Než to uděláte, proveďte poslední test: na suchý vyčištěný povrch naneste kousek pásky, poté ji odloupněte, abyste zjistili, zda je přilnavost dobrá nebo zda jsou na ní stopy vosku.

Pracujte v čistém prostředí s teplotami 18/25 stupňů Celsia.

Aplikace malých samolepek

Jemně odstraňte nálepku z podkladu, ujistěte se, že ji držíte připevněnou k průhledné plastové krycí folii, umístěte ji na požadované místo, opatrně ji přitlačte a „zašpachtlujte“. Ujistěte se, že nálepka dokonale přilnula k povrchu. Mírně ji zahřejte k aktivaci lepidla.

Poté odstraňte průhledný plastový přebal. Po nanesení samolepek povrch ihned nemyjte, počkejte minimálně 24 hodin při teplotě min. 20 stupňů Celsia.

Polepy motocyklů střední a velké velikosti

Pro větší nálepky, jako jsou čísla, boční panely atd., použijte techniku ​​mýdla a vody. Vezměte rosící láhev, dejte do ní 1 nebo 2 dávky tekutého mýdla na ruce a zalijte vodou. Získáte tak roztok, který nastříkejte na povrch a na lepivou stranu samolepky. Nálepku aplikujte na požadované místo, vytlačte vzduchové bubliny prsty a tam, kde je to možné, plastovou špachtlí. Pokud je nálepku třeba přilepit na velmi výrazné zakřivené plochy, bude ji třeba zahřát horkovzdušnou pistolí, dokud nezměkne a snadno se přizpůsobí zakřivení povrchu. Samozřejmě by vás vždy měl vést zdravý rozum, pokud to přeženete s dobu nebo teplotou, nálepku zničíte!

Většina samolepek, jako jsou velká čísla a polepy pro motocykly, je vybavena systémem pro únik vzduchových bublin a nevyžaduje použití techniky mýdla a vody. Tyto nálepky je nutné před aplikací zahřát; minimální teplota při aplikaci musí být mezi 18/35 °C, podle poddajnosti povrchu, který má být pokryt. Po nalepení je nutné samolepky zahřát na teplotu 80/90 °C, k tomu doporučujeme pořídit si laserový teploměr.

Nálepky aplikované s případnými ohyby a zlomy nejsou nutně zničené a nepoužitelné! Vinyl, který používáme pro jejich výrobu je PVC určené pro profesionální aplikace a po ošetření horkovzdušnou pistolí je možné je aplikovat zpět na požadované místo.

Aplikace a konečná úprava transparentním lakem

Před aplikací transparentního laku na nalepené polepy počkejte 36-48 hodin po jejich aplikaci tak, aby se voda přítomná pod lepidlem zcela odpařila. (Čekací doba se zkracuje na 24 hodin při suché aplikaci).

Pro dosažení vynikajícího výsledku doporučujeme nanést na aplikovanou samolepící grafiku po 36–48 hodinách transparentní lak a případně povrch zmatnit velice jemným brusným papírem.

Nanášení průhledného laku na samolepky s 3D karbonovým efektem se nedoporučuje, pokud to opravdu chcete udělat, vyzkoušejte to předem.

Tyto informace byly vytvořeny pro zjednodušení vlastní aplikace, přičemž neneseme odpovědnost za nesprávně dokončené práce. Pokud si na aplikaci netroufáte svépomocí, doporučujeme, abyste se obrátili na odborníka pro aplikaci folií a samolepek (většinou rekl. agentury).

Čistění polepů motocyklů

Pro zvýšení odolnosti samolepící grafiky doporučujeme povrchovou úpravu transparentním lakem. V případě, kdy se chcete tomuto typu ochrany vyhnout, je nutné k čistění používat pouze a výhradně speciální čisticí prostředky na kapotáže na bázi vosku. Neabrazivní, bez rizika poškrábání povrchu nebo degradaci barev. Proto je také třeba vyhnout se čištění prostředky obsahujícími rozpouštědla nebo jiné agresivní chemikálie.

Pokud potřebujete další informace nebo poradit s výběrem a aplikací polepů na váš model motocyklu, můžete nám napsat prostřednictvím příslušného kontaktního formuláře. Rádi Vám odpovíme a pomůžeme při výběru a následné montáži obtisků.